.

Lub kliknij: kontakt@wodainiebo.pl

O nas

Nie znosimy nudy ani siedzenia w domu. Co prawda, odkąd nasza rodzina powiększyła się o Kasię i Janka, mniej czasu spędzamy w kajaku (więcej w kanadyjce), ale za to na nowo odkrywamy, jak fajnie posiedzieć na kocu czy powisieć w hamaku tuż obok łódki, podglądając i podsłuchując przyrodę. Do tego staramy się żyć z każdym dniem coraz bardziej odpowiedzialnie, w trosce o naszą planetę, bo to wyraża też troskę o nasze dzieci, rodzinę, przyjaciół i w końcu nas samych. Nie brakuje nam też (przynajmniej naszym zdaniem) poczucia humoru. Swoją pasją i pomysłami chcielibyśmy, na wesoło, podzielić się z Wami! 

Co u nas znajdziecie?

  • Niebanalne i zabawne produkty i pomysły na prezent dla pasjonatów kajakarstwa, ornitologii, kawy... Mamy nadzieję, że ten katalog będzie się stale powiększał. O rysunki na naszych produktach poprosiliśmy Maćka Góreckiego. Kto czytał Magazyn Kajakowy WIOSŁO, ten wie, jak lekkie ma pióro i kreskę!
  • Produkty tekstylne (odzież dla dorosłych i dla dzieci, torby) wyłącznie z bawełny organicznej lub z dodatkiem wiskozy z celulozy bambusowej. Nadruki na odzieży zostały wykonane innowacyjnymi farbami wodnymi, które są zdecydowanie bardziej ekologiczne od farb konwencjonalnych. 
  • Opakowania zero waste: w miarę możliwości staramy się, aby opakowania i wypełniacze, których używamy do spakowania Twojego zamówienia, pochodziły z recyklingu lub by były to ponownie wykorzystane materiały (np. folia bąbelkowa, w której sami coś otrzymaliśmy). Dlatego nie zdziw się, jeśli otrzymasz kubek w pudełku po dziecięcym obuwiu - lepiej je zachowaj i przy wysyłaniu jakiejś paczki nadaj temu pudełku kolejne życie. 

Was również zachęcamy do dzielenia się z nami Waszymi pomysłami. Śmiało piszcie na adres: kontakt@wodainiebo.pl. Razem możemy zdziałać więcej!

Monika i Jacek

Fot. Mikołaj Józefowicz

 
 
Maciej Górecki o sobie samym

"Natura postanowiła się zabawić i połączyła we mnie kilka sprzeczności, które czasami ciągną, każda w swoją stronę, a czasami objawiają się przedziwną synergią.

Chłop sięgający głową do futryny drzwi, z łapami jak dwa bochenki chleba, a jednocześnie rysownik-samouk-amator. Wzrok ponury, suknia plugawa, a jednocześnie znawca wszystkich kawałów świata i posiadacz całkiem przyzwoitego poczucia humoru. Amator dobrego kina, miłośnik teatru i grubych książek w starym stylu. Niegdyś zapalony wędkarz, potem zapalony kajakarz, obecnie najsilniejszy polonista (zawód wykonywany i życiowy) świata".

 

Czym różni się bawełna organiczna od konwencjonalnej?

Czy mówią Ci coś nazwy aldicarb, paration, diazinon? Nawet jeśli nie, to pewnie nie chciałbyś nosić ubrań, w których produkcji wykorzystuje się substancje o tak dziwnych nazwach. Intuicja Cię nie zawiodła - Światowa Organizacja Zdrowia uznała te substancje za szczególnie niebezpieczne, a są one wykorzystywane właśnie przy produkcji bawełny konwencjonalnej, zanieczyszczając przy tym glebę, wody gruntowe i zbiorniki wodne, nie mówiąc już o negatywnym wpływie na zdrowie, a nawet życie.

Czy wiedziałeś, że co roku przy zbiorach bawełny konwencjonalnej w wyniku zatrucia umiera około 200 tysięcy osób? Albo że aż 25% światowego użycia środków owadobójczych i 16% pestycydów przypada na plantacje bawełny, które zajmują zaledwie 2,5% światowej powierzchni upraw? Do tego dochodzi mycie bawełny silnymi środkami chemicznymi, barwienie i uszlachetnianie substancjami zawierającymi m.in. toksyny i metale ciężkie, wyzysk pracowników, w tym dzieci... Lista grzechów jest znacznie dłuższa.

Jest jednak alternatywa. Szczególnie polecana dla dzieci bawełna organiczna jest zdrowa i pochodzi z naturalnie nawadnianych upraw przyjaznych środowisku, gdzie nie używa się nawozów sztucznych ani pestycydów, a stosowane substancje ulegają biodegradacji. Plony są zbierane ręcznie, dzięki czemu bawełna jest czystsza niż zbierana mechanicznie, a do jej mycia wykorzystuje się wyłącznie naturalne środki. Dodajmy do tego regularne kontrole poszanowania praw pracowników. Brzmi lepiej? Dlaczego więc nie wybrać takiego rozwiązania, jeśli w dzisiejszych czasach jest na wyciągnięcie ręki.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklepy internetowe AZ.pl